Najlepsze samoopalacze

Najlepsze samoopalacze

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jaki samoopalacz jest najlepszy?

Naszym zdaniem - ten z pierwszego miejsca rankingu, ale to oczywiście zbytnie uproszczenie. Samoopalacz należy bowiem umiejętnie dobrać do własnej skóry. Najlepszym jest ten, który daje najładniejszą opaleniznę, nie powoduje przykrego zapachu, ładnie się rozprowadza i równie ładnie (równomiernie) schodzi ze skóry nie pozostawiając na niej plam czy przebarwień. Wybór samoopalacza nie należy do najłatwiejszych. Przekonują się o tym co sezon rzesze kobiet chcących jako tako prezentować się wiosną i latem kiedy to odsłaniamy coraz więcej ciała, a skóra nie zdążyła się jeszcze opalić.

Wracając do początku tekstu: z przeprowadzonych przez nas testów wynika, że (uśredniając opinie) najbardziej zadowolone z efektów były panie stosujące samoopalacz z pierwszego miejsca rankingu. Oto cechy, które zadecydowały o tak wysokiej ocenie:

Łatwa aplikacja

Wydaje się być czynnikiem decydującym, a to dlatego, że z nakładaniem samoopalaczy większość kobiet ma spore problemy. Każdy błąd, każde niedopatrzenie skutkują powstawaniem nierównomiernych pasm (plam) opalenizny, którą trudno później wyrównać nawet nakładając na ciało kolejne warstwy samoopalaczy. Konsystencja produktów ocenionych w naszym rankingu jest oceniana z reguły jako co najmniej satysfakcjonująca. Innymi słowy, żaden z wymienionych w nim samoopalaczy nie powinien sprawiać problemów w trakcie aplikacji.

Kolor opalenizny

Praktycznie wszystkie samoopalacze dostępne na rynku bazują na tych samych substancjach koloryzujących skórę. Są nimi DHA (dihydroaceton) i erytruloza. Obydwie działają tak samo - przyciemniają skórę wchodząc w reakcję z naskórkiem. Uzyskany odcień opalenizny zależy w równej mierze od zawartości DHA lub erytrulozy jak i od cech indywidualnych osób stosujących samoopalacze. Warunki idealne są właściwie niedefiniowalne, ale z naszych testów wynika, że samoopalacze z czołówki rankingu lepiej zachowują się na skórze i to bez żadnych dodatkowych zabiegów.

Odcień opalenizny uzyskanej przy pomocy samoopalacza w ogromnym stopniu zależy od pH skóry, toteż przed nałożeniem kosmetyku skórę dobrze jest potraktować tonikiem. W przypadku samoopalaczy z górnej półki nie zawsze jest to potrzebne.

Zapach po samoopalaniu

Wskutek zachodzących na skórze reakcji chemicznych stosowaniu samoopalacza zawsze towarzyszy dość charakterystyczny zapaszek przez część osób uznawany za bardzo nieprzyjemny. Intensywność tego zapachu zależy głównie od rodzaju wybranego samoopalacza. Produkty ocenione w naszym rankingu są najłagodniejsze, a te, które oceniono najlepiej są praktycznie niewyczuwalne po aplikacji.

Inne cechy

Innymi ważnymi cechami samoopalaczy są:

Mając na uwadze wszystkie powyższe elementy proponujemy wam najlepsze samoopalacze na rynku. Przejrzyjcie te propozycje!

Zobacz ranking najlepszych samoopalaczy